عوامل مهم در بازسازی ساختمانطراحی داخلی ساختمان


همه چیز در مورد بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

با روند افزایشی قیمت مسکن و راکد شدن بازار مسکن در حوضه خرید و فروش این امری طبیعی است که صاحب خانه‌ها بجای به فکر عوض کردن خانه به فکر بازسازی و نوسازی آن بیفتند البته این موضوع برای کسانی که صاحب خانه‌های قدیمی و بالای 20 سال هستند بیشتر صدق میکند تا خانه‌های نوساز و یا زیر ده سال ساخته شده. در اغلب مواردی که مالک یا گاهی مستاجر تصمیم به بازسازی و یا ترمیم مکانی که برای زندگی و یا کسب و کار انتخاب کرده‌اند شاهد مواردی بوده‌ایم که میتواند متنوع باشد . به چند مورد از مواردی که اغلب باعث میشود یک ملک مورد بازسازی و یا نوسازی قرار بگیرد در زیر اشاره میکنیم :

  1.  اولین دلیل که بیشتر خانه ها با آن درگیر هستند رنگ منزل است
  2. عمده‌ترین دلیل در ساختمانهای قدیمی و سن بالای 20 سال پوسیدگی لوله‌های آب و فاضلاب و نشت آب به دیواره‌ها میباشد.
  3. در بسیاری از موارد با عوض شدن صاحبخانه سلیقه صاحب خانه قبلی توسط صاحبخانه جدید زیر سوال برده شده و مورد پسند نیست و این امر باعث تغییراتی گاهی جزئی و گاهی کاملا جدی در ساختمان میشود که اغلب این تغییرات را میتوان در آشپزخانه و سرویسهای توالت و حمام مشاهده نمود. ( این مورد ساختمان قدیم و جدید ندارد چون وقتی کارفرما (یا همان صاحب خانه یا مستاجر یا کسی که فعلا قصد استفاده از آن مکان مورد نظر را دارد) از یک قسمت از ملک به طور سلیقه ای خوشش نیاید دیگر به جدید بودن یا قدیم بودن ساختمان ارتباط چندانی ندارد.)
  4. حتما تاحالا دیده‌اید که در بعضی از خانه‌های قدیمی ( منظور بالای 20 سال ) مخصوصا در شهرستانها  نقشه خانه های به گونه ای بوده که همه فضاها جدا از هم و مجزا طراحی شده است و این امر ساکنین این منازل را بر آن داشته است که در حرکتی خود جوش آشپزخانه بسته را تبدیل به آشپزخانه باز (اوپن) بکنند و یا حال و پذیرایی را با هم یکی کنند که فضای نشیمن بزرگتری داشته باشند  که این فرآیند شامل برداشته شدن دیوارها و جابجائی تیغه‌های بین فضاها میشد.
  5. گاها دیده شده که در یک منزل صرفا فقط سرویسهای بهداشتی به دلیل قدیمی شدن کاشی‌های کف و بدنه مورد تعویض و بلطبع تعمیر قرار گرفته اند

در همه موارد بالا که ذکر شده است شما اثری از طراح و برنامه ریز و مجری خوب به یاد ندارید اغلب روال کار به این گونه است که یک بنا و چند کارگر با مدریت صاحب خانه و زیر نظر همان بنا و اعمال نظر غیر کارشناسی و کاملا به صورت کوچه بازاری و دور همی کار مرمت و بازسازی صورت میگیرد .

ولی امروزه با طراحی و برنامه ریزی زمانی و بودجه بندی مناسب با حال مالک و ساکنین منزل یا مکان اداری یا تجاری میتوان بهترین بازدهی را از یک بازسازی اصولی برداشت کرد.

کارشناسان طراحی و معماری گروه فنی مهندسی شاهو با همکاری گروه تاسیساتی و کارشناسان مجرب تاسیسات و گروه استادکاران در زمینه های بنایی و نقاشی و گچ کاری و به طور خلاصه اکیپ کامل ساختمانی در خدمت شما مشتریان گرامی از ابتدای کار تا انتهای بازسازی هستند. با ما همراه باشید.