خانه بیسنگ
آگوست 30, 2018
پروژه علامه
آگوست 30, 2018
پروژه مطهری با کاربری اداری و دارای5 واحد در 5 طبقه میباشد.

نمای این سازه همان طور که در تصاویر قابل مشاهده است نمایی است تلفیقی از نماسازی و طراحی نمای (مدرن ) و طراحی و نماسازی (مکانیکال ) که در ادامه توضیح داده خواهد شد که طراحی نمای مدرن و اجرای نمای مدرن و طراحی و اجرای نمای مکانیکال به چه صورت میباشند.

نمای مکانیکال به نمایی گفته میشود که در آن از روش قدیمی و منسوخ استفاده از دوغاب و ملات برای اتصال سنگ یا سرامیک یا مصالح مورد استفاده در نما استفاده نمیشود. و به‌جای دوغاب با زیرسازی مناسب مصالح را با پیچهای مخصوص یا قطعات از پیش طراحی شده به بدنه سازه اتصال میدهیم.

نمای ساختمان که در خیابان مطهری واقع شده است به گونه ای به بیننده از بیرون القا میکند که گویی سطح سنگی نمای ساختمان قابلیت انعطاف‌پذیری کامل دارد به گونه ای که گویی چهارچوب‌های پنجره های را به داخل فشار داده باشید و سطح نما هم همانند یک سیال به همراه این چهارچوب به صورت پیکسل ، پیکسل به داخل کشیده شده باشد. اجرای نمای این طرح معماری به عهده گروه فنی مهندسی شاهو بوده و یکی از دغدغه‌های طراح این پروژه در اجرای آن رعایت میلیمتری ابعاد طرح در اجرای آن بوده است و یکی از چالشهای این پروژه رعایت ابعاد قاب پنجره‌ها بود.همانطور که در تصاویر دیده میشود پنجره‌های از یک کنج به داخل فرورفتگی دارند و اینگونه القا میشود که گویی کشیدگی چهارچوب هم در دو ضلع فرو رفته هم بوجود آمده ولی با توجه به طراحی معماری صورت گرفته ابعاد چهار چوب پنجره‌ها در هر چهار ضلع مساوی بوده و تغییری در اندازه دو ضلغ مذکور ایجاد نشده نمونه ذکر شده در بالا یکی از چندین راه کاری بوده که اتاق فکر گروه فنی مهندسی شاهو در اجرای این شاهکار هنری که در مجامع بین‌المللی هم مورد ستایش قرار گرفته به کار برده است.

خرسندیم که با اطمینان بگوییم که کاری که دیگران گفتند ((نمیتوانیم )) را ما به دقیقترین شکل ممکن  و زیبا‌ترین فرم خود به سرانجام رسانده‌ایم.

 

برنده جایزه بین المللی در جشنواره های معماری و طراحی در سوئد

 سال ساخت  :

2016-2018

پروژه مطهری  که در مسابقات با نام  SOFTSTONE (سنگ نرم) شرکت داده شده بود.

در مسابقه معماری قاره ای2018 (2A ) که برای آسیا و اروپا  برگزار شده بود.

رتبه دوم در زمینه طرح‌های اداری تجاری و محل کار (بیزنس ) را درآسیا به خود اختصاص داد.

 

جایزه معماری 2A با موضوع جوایز معماری قاره های آسیا و اروپاست که در 26 اکتبر 2018 برگزار شده است. ویژگی مسابقه جایزه معماری (Architectural Award) ، فرایند و ملاحظات انتخاب پروژه های برتر را بیان می کند. مجله معماری 2A، سازماندهی رویداد برجسته جایزه معماری برای بخش اروپا و آسیا را بر عهده داشته است.

گروه فنی مهندسی شاهو مفتخر است که اجرای این طرح که توسط مهندس سینا مصطفوی طراحی شده بود را از صفر تا صد به حیطه عمل بکشاند و تمامی ایده‌های اجرا و ساخت قطعات ایده‌هایی بینظیر برای تبدیل این طراحی زیبا از طرح به واقعیت همگی به عهده گروه فنی مهندسی شاهو بوده که مایه سربلندی ما و کشور عزیزمان ایران در مجامع معماری جهان مباشد.